Opel predstavil športovejšiu Insigniu Grand Sport

Opel predstavil novú Insigniu. Ku dizajnu sa dostaneme, začnime menom. Celé znie Opel Insignia Grand Sport. Seriózne? Tie dve slová naviac sú nutné? A čo k tomu povie výbava a motorizácia? To bude názov, ktorý zaberie aj celý kufor, keď ho vyskladáte z pumpových písmenok.

Aj keď je názov divný, tak dizajn sa podaril. Nová Insignia má o 92 milimetrov dlhší rázvor a o 29 milimetrov nižšiu karosériu. Odpor vzduchu je tiež na výbornej úrovni, koeficient aerodynamického odporu je 0,26.

Predná maska má okolo znaku krídla. Nie ako Bentley, ale dlhé cez celú masku. Dravý dizajn podporujú aj úzke svetlá s maticovou LED technológiou. V momente ako si pozriete bočnú líniu auta, tak vidíte, že to nebude bežný sedan. Skôr by sa dalo auto nazvať štvordverovým kupé. Dizajn exteriéru sa Oplu podaril.

A podarený je aj interiér. Zmizlo obrovské, ale fakt megalomanské množstvo tlačidiel. Po novom sa veľa vecí ovláda dotykovým displejom. Ten podporuje aj pripojenie mobilu cez Apple CarPlay a Android Auto.

Dobrou správou je, že Insignia bude mať v ponuke aj pohon všetkých kolies a nastaviteľný podvozok FlexRide. A v ponuke bude aj osemstupňový automat. Pohon zabezpečia prepĺňané štvorvalce. Zatiaľ nie je jasné, čo presne bude pod kapotou, ale na 99 percent to bude 1,5-litrový motor s výkonom 120 kW (163 k) a 250 Nm.

Štvorkolka by mala byť s dvojlitrom a výkonom 184 kW (250 k). Naftové motory budú mať objem predbežne 1,6 litra a dva litre.

A bude aj kombi!