Nový Mercedes-Benz GLA príde hneď aj ako AMG

Mercedes ukázal novú generáciu modelu GLA. A nie je vôbec prekvapením, že využíva rovnaké podvozkové platformy ako trieda A, B, CLA a GLB. Inak povedané, aj GLA je postavené na primárne predokolkovej platforme s možnosťou pohonu všetkých kolies.

Z hľadiska dizajnu GLA nešokuje, využíva všetky prvky, ktoré sú v aktuálnom štýle Mercedesu. Výstrelky teda neprichádzajú a GLA sa dá kľudne zaradiť po bok modelov s rovnakou platformou a vlastne aj iných Mercedesov. Interiér priam vychádza zase z Áčka a Béčka. Tešiť sa teda môžeme na systém MBUX ovládaný dotykovou plochou, dotykovým displejom a hlasom.

Okrem štandardných verzii Mercedes ponúkne už od začiatku aj verziu AMG. Nebude to ešte 45-ka, ale iba 35-ka. To znamená priečne umiestnený dvojliter s výkonom 225 kW (306 k) a krútiacim momentom 400 Nm.

Motor je spojený s automatickou osemstupňovou prevodovkou s dvomi spojkami a pohonom všetkých kolies 4Matic. To pomáha zrýchleniu na stovku za 5,1 sekundy. Maximum je tradične obmedzené na 250 kilometrov za hodinu.

AMG verzia bude mať, oproti tým bežným, výkonnejšie brzdy s priemerom kotúčov 350 milimetrov vpredu a 330 vzadu. Vlastne inak bude GLA35 AMG niečim ako zvýšeným A35 AMG. To znamená, že väčšina prvkov bude podobných.