Mercedes CLS vstupuje do poslednej fázy s faceliftom

Mercedes ukázal faceliftované CLS. A bude to zrejme posledné CLS, aspoň sa to tak šepká. A my vieme prečo skončí. Lebo AMG GT so štyrmi dverami mu dýcha na krk a postupne mu bodá nôž do chrbta. Ale CLS ešte nekončí.

Takže teraz prichádza facelift CLS-ka v polovici životného cyklu. Zmeny sú len veľmi decentné. Vpredu je nová mriežka, pre AMG 53 Panamericana a nové má tvary aj predný nárazník. Vidíte to? Nie? Nedivíme sa, je to len veľmi decentná zmena.

A rovnako nenápadné je to vzadu. Nové koncovky výfuku, ktoré nutne nemusia byť koncovkami výfuku. Znova, pre AMG 53 sú reálne štyri kruhy. Taká olympiáda s absenciou Austrálie. A difúzor medzi koncovkami tiež môže a nemusí spôsobovať prítlak. Ešte lepšie je však to, že pribudla nová farba karosérie, taká poriadna sýta modrá.

Omnoho väčšou zmenou je použitie nového volantu v interiéri. Ten je podobný ako v prípade Triedy E a S. To znamená, že má kapacitné ovládanie. Nemá teda žiadne fyzické tlačidlá okrem tých, čo sú na radenie prevodov z druhej strany. Inak sa vnútri auta zmenia len ponuky čalúnenia. Bledosivá s tmavosivou bude vyzerať super a rovnako dobre bude pôsobiť hnedá s čiernou.

Inovované CLS bude dostupné už onedlho a očakávame motory, ktoré sú v terajšom Éčku, samozrejme okrem tých základných. A ktorú verziu si máte vybrať? No predsa AMG 53!