Malá Panamera alias Pajun zrejme v roku 2017

Isté chýry, týkajúce sa plánov Porsche vyrábať menšiu verziu Panamery, sme spomínali už pred nejakou dobou.

S postupom času sa však začínajú objavovať ďalšie nové, aj keď oficiálne nepotvrdené, informácie. „Malá Panamera“ by sa mala volať Pajun a prilákať by mala údajne časť klientely Mercedesu či BMW, pre ktorú je samotná Panamera pridrahá. Ceny, počas príchodu na trh v roku 2017, by sa mali pohybovať v rozmedzí 65 až 100 000 Euro.

A inak, čo sa týka samotného názvu Pajun, ten mal byť pôvodne vyhradený pre malé SUV, ktorého výrobu má Porsche tiež v pláne. Avšak dnes už je isté, že to ponesie meno Macan.

Vráťme sa však späť k Pajunu. Ten by mal na trh prísť v podobe sedanu, ktorý by časom mala doplniť varianta športového kombi, inak nazývaná aj sporting brake. V súvislosti s pohonnými jednotkami je reč o štyroch možnostiach, z čoho tri z nich by mali spaľovať benzín a jedna naftu. Hospodárnejšia, teda naftová alternatíva, by mala mať šesť valcov a výkon 230 kW/309 koní. Základom v ponuke benzínov by mal byť motor disponujúci 235 kW/ 316 koňmi. Zlatú strednú cestu predstavuje 309 kW/414 koní, vrchol ponuky by mal produkovať 382 kW/513 koní.