Luxusná výbava pre Škodu Yeti

Spojenie značky, ktorá by mala vyrábať lacnejšie autá a luxusnej výbavy je ako nútiť Placida Dominga spievať repertoár od Napalm Death alebo horšie od Justina Biebera. Ale k Škodovke sa výbava hodí, lebo vždy pripomína názvom zakladateľov automobilky. Veď predsa Škodu založili Václav Laurin a Václav Klement.

Nová výbava pre Yetiho s názvom Laurin&Klement je tým, čím je aj v prípade ostatných modelov. Zvonka vidno na prvý pohľad xenónové reflektory, strieborné strešné nosiče a sedemnásťpalcové zliatinové disky Annapurna s kombináciou striebornej a čiernej farby.

Aj interiér sa zmenil v rovnakom duchu ako je zvykom. Pribudlo kožené čalúnenie, ktoré figurovalo už v prvom modeli s názvom výbavy Laurin&Klement, vo Felicii. Ako ozvláštnenie stroho tvarovaného interiéru pôsobia čierne lesklé lišty a hliníkové pedále. To, kam nastupujete prezradia aj lišty na prahoch s názvom výbavy. Ten je ešte roztrúsený po rôznych miestach auta.

Laurin&Klement sa bude kombinovať so všetkými motormi, s výnimkou najslabšieho benzínu 1,2 TSI a najslabšieho naftového agregátu 1,6 TDI. Oba s výkonom 77 kW (105 k).

Okrem výbavy sa v Škodovke udiala celkovo jedna zásadná vec. Zmenilo sa logo už aj na Fabii a Roomsteri. Takže nesú presne to, ktoré mal faceliftovaný Favorit, teda vlastne to, ktoré je na kapote nového Rapidu a ešte novšej Octavie.