Land Rover Defender môže byť kľudne auto snov

Ak sa vám sníva o autách, tak to nemusí byť nutne o superšportoch, môže sa vo sne o bojoch vyskytnúť aj terénne vozidlo. Offroad s názvom Project Viper kombinuje LS3ku motor a tvary jedného z najlegendárnejších terénnych áut, Land Roveru Defender.

Firma East Coast Defenders, teda jej divízia Ultimate Vehicle Concept, na Floride, ukázala víziu Defenderu, čo zvládne všetko. A stojí 285 tisíc dolárov. Naschval sme nedávali celé číslo, lebo by to mohlo vyzerať, že máme nulu naviac. Vraj to nie je úplne Defender, ale len auto, ktoré vyzerá ako Defender, lebo bolo stavané od začiatku ako samostatné vozidlo, nezačínali s Defom.

Pod kapotou má Project Viper 6,2-litrový osemvalec LS3 s výkonom 317 kW (430 k), má šesťstupňový automat a roztáča všetky štyri kolesá. Alebo iba zadné, podľa nastaveného režimu. Dvacky kolesá sú obuté do gúm Nitto Mud Grappler. Ak zapadnete v noci, pomôžu prehľadu o okolitej divej zveri LEDkové rampy a naviják Warn.

Vnútro dostalo sedadlá Corbeau, GPS naviáciu, cúvaciu kameru, dotykový displej, ale aj klímu, nepriame podsvietenie a na korbe je vstavaný držiak na nástroje.

Iný prístup zvolil úpravca JE Motorworks. Aby Defendery mali lepšiu pozíciu na emisných testoch, vyhadzuje motor Td5 a nahradzuje ho 2,3-litrovým EcoBoostom z Focusu RS. Po zásahu má 250 kW (340 k) a 175 gramov CO2 emisií. Motor nebude až tak športový, ale bude sa správať skôr traktorovo, ako sa na Defender patrí. Na výber bude automatická šesťstupňová, alebo manuálna šesťstupňová prevodovka. Do konca roka by mali byť všetky časti dorobené a prestavba bude za približne 20 tisíc libier. Britských, samozrejme.