Lambo Huracán Spyder podporí vietor vo vlasoch V10tkou

Lambo Huracán je super auto. A najlepšie vyzerá v sivej. Prečo? Lebo nemá tak šialený dizajn ako malo Gallardo. Aspoň sa to s odstupom času zdá. Ale kabriolet je zjavne dobrou voľbou. Teda nie kabrio, ale roadster zvaný Spyder.

To, že sa bude podobať na Huracán ako kupé bolo zrejmé každému, veď má jeho meno. Strecha je však látková, kto by sa obťažoval s pevnou skladacou? A kam by sa schovala, keď vzadu tróni motor?

Soft top sa schová za 17 sekúnd pri rýchlosti až 50 km/h. Na ovládanie je nový prepínač a zadné sklo sa dá stiahnuť za každej situácie. Strecha môže byť buď čierna, hnedá a červená. Posledná asi sedí k bielej karosérii.

Auto s hmotnosťou 1542 kilogramov má motor V12 s objemom 5,2 litra. S atmosférickým plnením dosahuje slušných 449 kW (610 k) pri 8250 otáčkach za minútu. Krútiaci moment vrcholí pri 560 Nm pri 6500 otáčkach. Stovku dá za 3,4 sekundy, dvojstovku za 10,2 sekundy a maximum 324 km/h. Na každých sto kilometrov mu stačí 12,3 litra, teda podľa kombinovanej hodnoty výrobcu. A sú to Taliani, takže aj napriek vplyvu Audi to kľudne môže byť do 18. Smutné je použitie start-stop systému a sekvenčného vypínania valcov. To by sme hneď všetko vypli. Toto je Lambo, nie Audi A1!