Kto by nechcel ísť na výlet s Range Roverom a Airstreamom

Range Rover si na prezentáciu ťažných schopností vybral naozaj niečo výnimočné. Teda nie celkom, ale nápad je to fantastický. Zobrali svoj najnovší a najväčší model Range Rover a potiahol legendárny karavan na celkom slušnú vzdialenosť.

Karavan Airstream 684 Series II putoval z Lake districtu v Británii do Maroka. Na trip šiel Range Rover vo výbave Autbiography poháňaný motorom SDV8. Výkon 249 kW (338 k) a krútiaci moment 700 Nm bol na danú úlohu ideálny.

Karavan s hmotnosťou 2399 kilogramov prešiel 5916 kilogramov. SUV prechádzalo rôznymi terénmi od diaľnic po prašné cesty a jazdil 12 hodín denne. Niektorí by mohli argumentovať, že to isté dokáže aj Jeep Grand Cherokee s naftovým motorom. Ale s tým to nikto nespravil. Preto je cesta Range Roveru s Airstreamom jedinečná a keby nám niekto s Range Roveru zavolal, že poďte, tak by sme nerozmýšľali ani sekundu. Naviac, keď cesta bola očividne spojená s fotením na perfektných miestach.

Fotky naozaj odporúčame, sú fantastické. Nielen preto, že nový Range Rover vyzerá výborne, ale aj vďaka tomu, že Airstream je tiež jedinečný svojim dizajnom a tvoria celkom štýlovú kombináciu.