Kia Cee’d – Starý známy nový Cee’d prichádza na scénu

Populárny Kórejčan so slovenským rodiskom, hatchback Kia Cee’d, konečne pred svetom odhalil svoju dlhoočakávanú budúcu podobu.

Stalo sa tak ešte pred tohtoročným autosalónom v Ženeve. Práve toto miesto má byť dejiskom oficiálnej premiéry nového modelu tohto obľúbeného hatchbacku, ktorý zdieľa podvozkovú platformu s Hyundaiom i30. Podľa slov samotných predstaviteľov automobilky Kia, ich nové dielo je v porovnaní s predchodcom dospelejšie, ale zároveň neprišlo ani o svoj športovejšie ladený charakter.

Tieto ich slová majú dokazovať kvalitnejšie materiály použité v interiéri a jeho celkovo kvalitnejšia, na vodiča orientovaná, ergonómia. Chrómové orámovanie okien je dôkazom, že na materiáloch sa príliš nešetrilo a Cee’d zrejme skutočne dospel. Na nejaké predčasné súdy o jeho dizajne je však ešte dosť skoro, auomobilka totiž vypustila do sveta iba jedinú fotku.

Podobne skromné sú taktiež informácie týkajúce sa motorov, avšak chyruje sa, že v pláne je aj výroba hot-hatchu s motorom 1,6 GDI turbo s výkonom 150kW/201 koní, ktorý má pôvod v Hyundai Veloster. Na detaily si tak pravdepodobne budeme musieť počkať do marca.

Začiatok predaja nového Cee’du je naplánovaný zhruba od polovice tohto roka.