Keď chceš kombi, ale Rolls je život

Karosárske kreácie už v deväťdesiatych rokoch ukazoval sultán z Bruneja, ktorý vraj svoju kolekciu nechal len tak zapadnúť prachom. Teda jeho brat. Ale to je iný príbeh. Okrem sériových áut je možné robiť karosárske zmeny aj v prípade, že je nutné mať niečo, čo automobilka neponúka.

A mať Shooting Brake z Rolls-Royce Wraith je naozaj zaujímavá potreba. Na výrobu tohto sna sa podujala karosáreň Carat Duchatelet a za ideou stojí Niels van Roij Design, ktorý má na svedomí aj trochu produkčnú verziu trojdverového veľkého Range Roveru. Tento výtvor sa volá Carat Duchatelet Silver Spectre Shooting Brake.

Samotný Carat Duchatelet má s úpravami áut bohaté skúsenosti, lebo predlžuje nielen Land Cruisery, ale aj Mercedesy triedy S a dokáže im spraviť aj zvýšenú strechu s otvorom na zdravenie poddaných. Ale tuto to nebolo tiež úplne jednoduché, veď kupé má nejakú tuhosť a masívne céčkové stĺpiky, naviac nemá béčkové. Bez stĺpikovosť ostala, zadný stĺpik je masívny.

Celkový tvar má pripomínať Shooting Brake, ktoré fungovali v osemdesiatych rokoch v Británii. Interiér, okrem kufra, nezverejnili, ale čierno-červeno-biela kombinácia je taká,  s ktorou na nedá nič pokaziť. Toto je prvý kus podľa želaní prvého zákazníka, ale ešte má vzniknúť 6 ďalších. Odhad ceny je vysoko nad 500-tisíc eurami.