Každé Audi Q7 bude už len hybridné

O Audi Q7 ste už počuli, všakže? Je to to veľké auto, ktoré sa ukáže v každom nákupnom centre, teda skôr na jeho parkovisku. V teréne nájdete len niekoľko. Na dlhé cestovanie medzi Centralom a Bormi je to ideálny krížnik. Počuli sme, že vyzerá ako mrazák, že je to zvýšený kombík iba, ale reálne je to komfortné auto.

Do nového roka, či skôr polroka, vybehne s modernizovanou karosériou. Aj zvonka niečo prebehlo, ale nie je toho veľa. Predná maska so zvislými rebrami je výraznejšia, má dokonca aj dva radary, čo pripomína prvky, ktoré majú policajné autá ako majáky. Ale viac zanikajú, čo je len plus. Nové sú aj svetlá vpredu, lebo nie sú len maticové, ale sú dokonca HD maticové. Vzadu sú tiež svetlá zmenené, ale len vo vnútri, rozložením prvkov.

Omnoho zásadnejší prerod zažil interiér, jeho predná časť najmä. Ale automobilka tvrdí, že vzadu pribudlo 11 milimetrov priestoru. To si stále nevšimnete, skôr vám do očí udrie nové všetko vpredu. Prístrojová doska je podobná tej v Q8 a tiež má displej takmer na všetko. Už len málo prvkov ostalo s reálnymi tlačidlami. Dotykom ovládate klimatizáciu, rádio, všetko. Už len si na to zvyknúť. Určite bude mať Q7 aj nejakú čiastočnú autonómnu prevádzku, ktorú navolíte, sklopíte zrak z cesty a hľadáte kde sa prepína vnútorná cirkulácia vzduchu pri jazde okolo bitúnku.

Tadá a motory. Tie budú všetky hybridné, síce milf, teda mild, ale stále hybridné so 48V systémom. V bežnej ponuke budú dva naftové motory, jeden benzínový atiež SQ7. Neskôr sa do ponuky dostane aj plug-in hybrid. V ponuke bude už tento rok.