Jaguar XJ sa lúči edíciou Collection

Veľký luxusný sedan od Jaguaru, teda model XJ, sa pomaly ale isto lúči. O jeho nástupcovi sa už ale šepká a pravdepodobne bude minimálne čiastočne elektrický. Vráťme sa ale k súčasnej verzii, ktorá sa lúči exkluzívnou, 300 kusovou limitovanou edíciou Collection.

Dostupná bude bohužiaľ iba v USA a zákazníkom ponúkne päťlitrový osemvalec a tradičný zadný náhon. Limitka sa tiež vyznačuje šedými 20″ kolesami, znakmi Collection a iba troma dostupnými farbami. Biela Yulong a čierna Santorini sú síce fajn ale tou najlepšou voľbou je tradičná zelená British Racing. V interiéri zaujme volant v kombinácii koža-drevo, čo je typicky britská tradičná záležitosť. Drevené obklady tiež dopĺňajú zvyšok interiéru. V inom XJ ich nenájdete, tento druh je špeciálne pre verziu Collection. Pre pocit výnimočnosti tu je aj plaketa“ XJ Collection  One of 300″. Samozrejme, nechýba ani špičkové audio Meridian či Jaguar InControl Touch Pro infotainment. Len pre pripomenutie, osemvalec pod kapotou ma veľmi hutných 470 koní spolupracujúcich s osemstupňovým automatom. To je aj na veľkú limuzínu kráľovská porcia výkonu. 

Ako sme spomínali, v Európe sa k tomuto špeciálnemu XJ nedostaneme. Na americkom trhu by sa ale mal predávať za 85 000 USD. To je po prepočte zhruba 77 000 Euro, čo je za takúto veľkú luxusnú limuzínu so skvelým imageom a veľkým osemvalcom príjemná cena.

Photo source/zdroj fotiek: CBS Interactive Inc.