Hore bez na tenis

Peugeot má už dlhodobú tradíciu označovania modelov s najlepšou výbavou po tenisovom turnaji. Roland Garros bude zo začiatku v ponuke iba v Spojenom kráľovstve, ale nebude trvať dlho a dostane sa aj do ostatných častí Európy.

Slovné spojenie preto v tomto prípade znamená to, že sa bude týkať kabrioletov. Konkrétne 207 CC a 308 CC. French Open obmedzí ponuku farieb na čiernu a bielu, na zelenú, čo bývala kedysi teda môžeme zabudnúť.

Obom autám pribudnú zliatinové disky kolies, pre menší 207 CC s priemerom 17 a pre väčší 308 CC s priemerom 18 palcov. Vnútri je klasikou bohatá výbava, začínajúca koženými sedadlami , cez lepší audiosystém, až po Bluetooth pripojenie mobilného telefónu.

Cestu bez strechy spríjemní deflektor s logom tenisového podujatia. Ten istý motív sa objaví aj na rohožiach pod nohami, čo je v súčasnej dobe jedna z veľmi využívaných možností ozvláštnenia interiéru.

Pre menší model 207 CC bude v ponuke motor 1,6 VTi dosahujúci 88 kW (120 k) a naftový HDi, s rovnakým objemom, ale výkonom 82 kW (112 k). Väčšie 308 CC ponúkne 1,6 THP buď s 115 kW (156 k) alebo 147 kW (200 k). Naftu bude reprezentovať 2,0 HDi ponúkajúce 120 kW (163 k).

Práve 308 CC sme mali možnosť prevetrať. Auto je výborné na ležérnu jazdu, počas ktorej sa vodič a posádka kochajú krajinou a užívajú si nebo nad hlavou. Ak však jazdec pocíti nutkanie pritlačiť pedál na podlahu a ísť aj do zákrut trocha drsnejšie, tak je za to odmenený vlnením karosérie. Situáciu zlepšuje zatiahnutie strechy, ktorá auto trochu spevní.