Holland&Holland znamená pri Range Roveri überluxus

Range Rover už v základnej výbave ponúka slušnú dávku luxusu. Ale to nie je nič v porovnaní s výbavou Vogue. A tá zase pokrivkáva za Autobiography. Ale čo ak ste naozaj nároční a chcete ešte viac? Alebo ak trpíte mamonom na luxus?

V tom prípade sekcia automobilky Land Rover SVO prinesie verziu Holland&Holland, ktorá vznikla v spolupráci s rovnomennou spoločnosťou. Bude sa dať rozoznať na prvý pohľad, veď bude lakovaná špeciálnou zelenou H&H. A tiež tomu pomôžu chrómové prvky a tmavozelená predná maska.

Ale to nie je to hlavné, čo verziu odlišuje. Predĺžený Range Rover LWB si tú čerešničku schoval do vnútra. V zadnom rade sú len dve sedadlá, ale obe sú všemožne nastaviteľné a trochu sa budú hanbiť aj niektoré Business Class bežných aeroliniek. Ešte šokuje aj stredová konzola s elektricky výsuvnými drevenými stolíkmi a prispôsobené osvetlenie.

Dokonalý interiér má pod podlahou batožinového priestoru ešte jedno prekvapenie. Dajú sa tam totiž umiestniť dve zbrane Holland&Holland.

Do výroby sa dostane iba 40 kusov počas nasledujúcich troch rokov. A na výber bude buď SDV8 s 250 kW (340 k), či LR-V8 Supercharged s piatimi litrami, prepĺňaním a 510 koňmi. Cena bude poriadne vysoká. Kým LWB Autobiography doteraz kraľovalo s cifrou 150 tisíc libier, H&H bude stáť až 180 tisíc libier.