Fotopripomienka pretekov FIA GT a slnečného počasia

Týždeň a pár dní dozadu sa na slovenskom okruhu Slovakiaring konalo jedno z najvýznamnejších podujatí, ktoré do našej krajiny tento rok zavítajú. Preteky FIA GT sľubovali napínavé súboje. Veď sa ich zúčastnili také esá ako Sebastian Loeb a náš pretekár Štefan Rosina.

Obaja zahviezdili už v kvalifikácii, kde Loeb zabral s Parentem na McLarene MP4-12C prvé miesto. Za ním skončil Ortelli s Vanthoorom na Audi R8 LMS. Štefan Rosina s Petrom Koxom zabral tretiu pozíciu na Lambrghini Gallardo LP560-4.

Hlavné preteky však priniesli problém. Ortelli z druhej priečky vyštartoval predčasne, čo zmiatlo Loeba. Ten predpokladal, že sa kvôli tomu prerušia preteky a vrazil do Koxa, ktorý následne zoťal Alona Daya. To, že Kox schytal náraz od rally kráľa znamenalo, že aj Števo bol mimo bojov. Ako preteky skončili si pozrite v tabuľke za galériou.

Štefan o zápolení povedal: „Bolo skvelé štartovať pred domácim publikom. Som tiež rád, že sme ukázali našu rýchlosť, a že sme skutočne konkurekcieschopní. Čo sa týka nehody v hlavných pretekoch – taký je motoršport a berieme to všetci s pokorou. V každom prípade vám sľubujem, že sa už teraz neviem dočkať odvety na našom domácom okruhu budúci rok!“

Sebastianova reakcia na preteky bola: „Vyviedol ma z miery nepodarený štart, som smutný z toho, že sme opäť po štarte z pole position nedokázali bodovať, tak ako v Nogare na začiatku apríla. Toto sa bohužiaľ stáva. Okruh tu máte skvelý, už sa teším na návrat, či už s WTCC alebo FIA GT.“

Ale priznajme sa, najzaujímavejšie pre publikum sú práve takéto karamboly.

Foto by Juraj Dobiaš

Výsledky hlavných pretekov podľa tried:

ProAm

1. Simonsen/Afanasiev               HTP Gravity Charouz (DEU), Mercedes SLS AMG GT3

2. Proczyk/Baumann Baumann GRT Grasser Racing Team (AUT), Lamborghini LP560-4

3. Reip/Buncombe Nissan GT Academy Team RJN (GBR), Nissan GT-R Nismo GT3

Pro

1. Mayr- Melnhof/Rast                Team WRT (BEL), Audi R8 LMS

2. Ortelli/Vanthoor Belgian Audi Club Team WRT (BEL), Audi R8 LMS

3. Sandström/Stippler  Belgian Audi Club Team WRT (BEL), Audi R8 LMS

GTR

1. Sdanewitsch/Rugolo                AF Corse (ITA), Ferrari 458 Italia GT3

2. Michael/Haupt SMS Seyffarth Motorsport (DEU), Mercedes SLS AMG GT3

3. Charouz/Štovíček HTP Gravity Charouz (CZE), Mercedes SLS AMG GT3