Ford India sa s tým ne****

Reklamy mávajú niekedy provokačný podtext. To sa však v Indii nenosí. Tam narážky až tak obvyklé nie sú. Najviac diskutovanými sú momentálne reklamy indického Fordu určené pre tlačené médiá.

Svoju kampaň zameral na Ford Figo, čo je Fiesta Mk6 (predchádzajúca generácia) s faceliftom. Ako základnú tému má tvrdenie, že kufor v aute je obrovský. S heslom „Nechajte svoje starosti za sebou s veľkým kufrom Fordu Figo“ ukazuje zviazaných ľudí v kufri. Podľa indickej verejnosti je veľmi nešťastné načasovanie kampane, pretože momentálne sa v Indii diskutuje hlavne o novom zákone, ktorý by mal zamedziť znásilneniam. Indický Ford sa preto za kampaň ospravedlnil a povedal, že toto sa stať nemalo. Ak však na to pozerá niekto iný, nezaujatý, môže byť kampaň naozaj vtipná.

Prvá reklama ukazuje za volantom niekoho, kto sa nápadne podobá na Silvia Berlusconiho. No a v kufri sú nejaké devy, ktoré očividne vezie z návštevy v jeho vile pri mori.

Druhý print predvádza šoférku Paris Hilton, ktorá za sebou necháva sestry Kardashianové. V tomto prípade popis „With Figo’s extra large boot“ získava úplne nový rozmer.

Posledný aspoň neukazuje únos žien s rôznym štádiom odhalenia. V ňom Michael Schumacher za sebou necháva Sebasiana Vettela, Lewisa Hamiltona a Fernanda Alonsa.