Citroën prerobil Airbumps na C4 Cactus

Ani to tak nevyzerá, ale C4 Cactus už je v ponuke Citroënu od roku 2014. Naozaj. Okrem toho, že je to až prekvapivo dlho je jasné, že prichádza facelift. A zvonka vyzerá skôr na celkovo nový model, ale keď sa pozriete bližšie, tak je to predsalen modernizácia.

Zmenili sa najmä svetlá, vpredu sú nové LED pásy na denné svietenie. Vzadu zase pribudli druhé časti svetiel vo veku kufra. Majú 3D LED efekty, ale zásadnejšia zmena je vypustenie plastového dielu v strede. Zo všetkého najväčšou zmenou je však Airbumps. Zmizli! Vlastne nie, presunuli sa. Nie sú cez celé dvere ako doteraz, ale len v spodnej časti. Takže ich skúšanie búraním nákupného vozíka už nebude na programe dňa.

Vnútro sa síce zdá rovnaké ako doteraz, ale nie je. Výrazne sa zmenili sedadlá a pre všetkých pasažierov ponúkajú výhody Advanced Comfort. Sedadlá by tak mali byť pohodlnejšie, ako sa na vozidlá automobilky patrí.

Komfortnejší bude aj podvozok, alebo bude využívať inovatívne dorazy Progressive Hydraulic Cushion. Tie majú zabezpečiť pocit, ako keby ste leteli na lietajúcom koberci.

V ponuke agregátov sa toho veľa nezmenilo. Ale našťastie pribudol nový motor. PureTech 130 bude mať výkon 96 kW (130 k) a bude spojený s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou. Šesťkvalt je úplná novinka pre benzínové motory. A vlastne to sme si pýtali pri jednom z testov. A neskôr sa ku BlueHDi 120 pripojí aj reálny automat, hydrodynamický menič so šiestimi stupňami.

Nový Cactus sa na trhu objaví už v prvej štvrtine roka 2018.