Citroën dotiahol pichľavý koncept do sériového stavu

Francúzsky výrobca mal jedno obdobie také, že vyrábal síce dobré autá, ako Xsara, ale tie neboli nijako výraznejšie zaujímavé. Až modely posledných rokov automobilku dostávajú na avantgardnú úroveň.

Najnovšie bude konformné tvary rozbíjať modelom C4 Cactus. Jeho predné svetlá odkazujú na C4 Picasso, aj s LED pásikmi na denné svietenie. Strecha na novom aute vyzerá akoby len tak visela vo vzduchu a tretí stĺpik karosérie akoby imitoval plutvu žraloka. To, čo vyzeralo komicky na koncepte, vzduchové bubliny vo dverách sa Citroën rozhodol použiť aj v sériovom kuse. Inovatívny prístup plus 100 bodov. Airbumps by mali pohltiť nárazy napríklad nákupných vozíkov.

V minimalistickom dizajne interiéru sa odráža odkaz na legendárnu kačicu 2CV. Ale v tom samozrejme neboli LCD displeje a automatická prevodovka s kruhovým voličom. Šéf C línie automobilky povedal, že pod kapotou určite nebude motor THP 155, aby auto nebolo zbytočne drahé. Novinka má mať hmotnosť 965 kilogramov, čo je o 200 menej ako má štandardná C4. Automobilka potvrdila benzínový motor s emisiami pod 100 gramov a naftový s kombinovanou spotrebou 3,1 litra a emisiami dosahujúcimi iba 82 gramov.