Carroll Shelby navždy odišiel

Kultová osobnosť automobilovej scény, ktorej meno je známe asi každému, kto vníma autá aj ako niečo viac než len spôsob prepravy, Carroll Shelby včera zomrel.
Skonal v nemocnici v Dallase vo veku 89 rokov a oficiálnym dôvodom jeho smrti sú, niekoľko rokov trvajúce, zdravotné komplikácie. Existujú rôzne špekulácie, o chorobu akého charakteru sa jednalo, avšak to nie je dôležité, na podstate veci sa už nič nezmení. Poďme si radšej v krátkosti zhrnúť zopár informáciíí o živote tejto legendy.
Narodil sa v roku 1923 a slávu jeho menu navždy zabezpečili ikonické Cobry. Avšak, tie sú iba jedným z jeho mnohých úspechov, medzi ktoré patrí napríklad aj víťazstvo v slávnom vytrvalostnom preteku 24 hodín Le Mans či niekoľkými národnými titulmi v rôznych okruhových sériach. Taktiež je držiteľom rýchlostného rekordu na soľných pláňach v Boneville. V roku 1960 bohužiaľ začali jeho zdravotné komplikácie, súvisiace so srdcom, a tak musel veľmi sľubne rozbehnutú pretekársku kariéru vzdať.
A to bol práve ten moment, kedy Carroll Shelby začal pôsobiť aj na poli úprav a stavieb športových áut. Po dohode s Fordom začal používať a upravovať ich small block motor vo svojich výtvoroch a založil spoločnosť Shelby American a v roku 1962 predstavil na autosalóne v New Yorku model CSX2000. Tým sa začala písať slávna história mena Shelby na poli úprav a stavieb Cobier a Mustangov.
Carroll Shelby po sebe zanechal manželku, tri deti a večnú slávu. Nech mu je zem ľahká!