Cadillac Escalade – Najkradnutejšie auto USA sa zlepšuje

Nie je tajomstvom, že práve enormné SUV je najkradnutejším autom v Spojených štátoch amerických. Môžu za to gangsterské rapové videoklipy, v ktorých je jasne ukázané, že ten, kto ho nemá nič neznamená.

Tak cesta môže byť dvojaká. Buď si naň zarobiť a šetriť, to nevadí, že majiteľ býva u mamy a nenatankuje za viac ako 10 dolárov, alebo ho ukradnúť. A keďže to je americké auto a je ich veľa, tak je to podobný prípad ako Golf, či Octavia u nás. Dokáže ho, bez kľúčov, otvoriť každé dieťa na základnej škole a odísť s ním priemerný stredoškolák.

Cadillac ale túto tendenciu rád nevidí. Koniec-koncov, núti zákazníkov rozhodnúť sa pre konkurenciu. Pre modelový rok 2012 prišiel so zlepšením odolnosti voči zlodejom.

Prvým bodom je PASS Key 3+. Za týmto názvom z ríše počítačových hier sa skrýva použitie kľúča so šifrovaním. Nie je takéto niečo v Európe už nejaký čas štandardne? Nevadí, kľúč má zabrániť klasickej krádeži.

Druhé vylepšenie sa týka zámku riadenia. Podľa majstrov marketingu je vraj skoro nemožné manévrovať bez odomknutia. Čiže potiahnutie na odťahovku vraj tiež nemá byť možné.

Senzor náklonu spustí alarm, keď sa zmení uhol auta. Ďalší senzor zaznamenáva nárazy a púšťa alarm, čím vraj bráni vykradnutiu. A ako poslednú úpravu Cadillac  použil revolučnú novinku. Špeciálne skrutky kolies proti krádeži.

Časť z týchto noviniek už je niekoľko rokov montovaná do európskych áut. Ale každá snaha sa cení.