Bude aj „quattro“ Polo?

Malý hatchback s pohonom všetkých štyroch kolies – aj taká je možná budúcnosť modelu Polo podľa slov vývojového riaditeľa značky VW Ulricha Hackenberga.

Zatiaľ síce neexistujú žiadne reálne plány, týkajúce sa výroby Pola s pohonom všetkých štyrcoh kolies, avšak je tu minimálne jeden fakt, kvôli ktorému by takéto auto dávalo zmysel. Tento rok totiž VW vstupuje s Polom WRC do majstrovstiev sveta v rally. A Polo WRC je, samozrejme,  štvorkolka. Išlo by teda o akési prenesnenie časti „ducha“ WRC do sériového Pola a to by z marketingového hľadiska rozhodne mohlo byť veľkým prínosom.

Systém pohonu by mohol pochádzať napríklad z Audi A1 quattro, keďže to je postavené na úplne rovnakej podvozkovej platforme ako práve Polo.

Na pripomenutie ešte dodáme, že jeden marketingový ťah, ťažiaci práve z účasti VW vo WRC už nedávno prišiel. Tým je predstavenie Pola R WRC Street, malého hothtachu s predným náhonom,  zrýchľujúceho z 0 na 100 km/h za 6.4 sekudny, ktorého sa vyrobí iba 2500 kusov za cenu 33 900 EUR.