BMW X3 sa prezlečie za X5

Menšie SUV, ktoré stále nie je to najmenšie v ponuke BMW muselo po príchode X5 prejsť faceliftom. Ale to je samozrejmé, lebo novší dizajn priláka viac zákazníkov. Ak budeme úprimní, už sú znova na nerozoznanie.

Hlavná zmena sa samozrejme predvádza vpredu. Veľké nozdry sú už spojené so svetlami. Tie nie sú hranaté ako pri predfaceliftovom modeli. Ostatné ostáva skoro rovnaké. Pribudli aj nové farby karosérie, upravené spätné zrkadlá a hliníkové disky s novým dizajnom.

Vo vnútri vraj popracovali na čalúnení a držiakoch nápojov. Naozaj, konštruktéri pracovali aj na držiakoch nápojov. Obnovením prešiel aj systém iDrive, ale koliesku na ovládanie pribudol touchpad ako dodatok. Ako tak vymýšlali, dostali sa aj k systému Smart Opener. Neotvára fľaše, ale kufor nakopnutím zadného nárazníka.

Facelift priniesol aj nové verzie motorov pod prednou kapotou. Model xDrive20d bude mať po novom 140 kW (190 k) a 400 Nm, čo pomôže zrýchleniu dostať sa na hodnotu 8,1 sekundy. Ekologickejší model X3 sDrive18d s pneumatikami s nižším valivým odporom má dvojliter dosahujúci 110 kW (150 k). Vďaka tomu, že poháňa iba zadné kolesá sa priemerná spotreba podarila stiahnuť na 5 litrov na sto kilometrov.

Facelift by sa mal do predaja dostať už na jar.