BMW radu 4 Gran Coupe vyšlo s faceliftom

BMW radu 4 Gran Coupe je tá alternatíva v modelovom rade BMW, ktorá je vhodná pre dynamickejšie zameraných majiteľov vozidiel, ktorým BMW radu 3 príde už okukané. Alebo chcú nakladať cez väčší otvor vďaka s karosérii liftback s objemom kufra 470 litrov. Lenže aj toto auto občas potrebuje osviežiť.

Osvieženie, či modernizácia, inovácia, alebo facelift prináša BMW radu 4 Gran Coupe novú prednú masku s inak tvarovanými výplňami. Pre spaľovacie agregáty budú, samozrejme, ľadvinky otvorené a pre verzie s elektrickým pohonom budú mať zase polovičné vyplnenie, lebo elektromobilu netreba až tak veľmi chladiť motory. Okrem masky chladiča, či nechladiča pre elektromobily, sa zmenia aj svetlá. Získajú úplne nový štýl denného svietenia.

A v kúte stáť neostanú ani zadné svetlá, keď už sa dizajnéri s týmto začali hrať. BMW ponúkne v príplatkovej výbave svetlá s laserovými prvkami, podobne ako to má aj M4 CSL. K cleku sa ešte pridajú nové disky kolies. Ich priemery budú 19 a 20 palcov. No a ak si priplatíte za balík doplnkov M, tak získate naviac aj čierne lakované lišty. Pianový lak na vonkajších plochách ale znie ako celkom šialený nápad. Ale až tak šialené nie sú koncovky výdukov s priemerom 100 milimetrov.

Do modelového radu radu 4 Gran Coupe sa dostane aj dvojica nových farieb. Bude nimi červená Fire a zelená Cape York. Interiér zase prinesie systém BMW Operating System 8.5 a tiež nové volanty. V ponuke budú aj podsvietené výduchy klimatizácie a sklené prvky Crafted Clarity. Stačí? Jasné, viac toho nebolo treba.

Akurát sa zmení, aspoň čiastočne aj ponuka pohonov. Šesťvalce ostávajú a vrchol, M440i xDrive Gran Coupe bude mať naviac mild hybridný doplnok, ktorý ešte zníži spotrebu. Výkon tejto verzie bude 275 kW (374 k). Novinkou na elektrickom piesočku bude i4 xDrive40.

Bude to štvorkolková verzia najzaujímavejšej alternatívy na elektrickú energiu. BMW radu 4 Gran Coupe s týmto novým pohonom bude mať dojazd až 550 kilometrov. Táto verzia s dvomi motormi bude mať výkon 295 kW (401 k). Toto prevedenie nabijete výkonom až 205 kW jednosmerného prúdu. Striedavý má maximum 11 kW. Pre i4 budú platiť rovnaké zmeny ako pre spaľovacie BMW radu 4 Gran Coupe.

BMW radu 4 Gran Coupe 2024 BMW radu 4 Gran Coupe 2024 BMW radu 4 Gran Coupe 2024