Bentley Mulsanne sa lúči limitovanou edíciou 6.75

Okázalá luxusná limuzína Bentley Mulsanne odchádza do dôchodku. Avšak, ešte pred úplným ukončením výroby si táto tradičná britská automobilka pripravila limitovanú, iba tridsaťkusovú edíciu tohto sedanu. 

Jej názov 6.75 Edition odkazuje na objem osemvalca, ktorý Mulsanne používa. Základom limitky je Mulsanne v špecifikácii Speed, obohatený o 21″ päťlúčové kolesá, chrómom lemované predné aj zadné svetlá či zatmavené výfuky. Logo 6.75 je decentne umiestnené za prednými kolesami ale aj na operadlách sedadiel. Zaujímavým detailom sú ovládače natáčania výduchov ventilácie, ktoré vyzerajú ako viečko olejovej nádrže. Edícia je poctou legendárnemu motoru, takže takýto rafinovaný detail je na mieste. Po otvorení dverí sa rozsvieti svetlo a na zemi sa objaví odraz 6.75 Edition. Kabína je skôr tradicionalistická než hypermoderná, tak to je ale v prípade takéhoto aristokratického auta správne.

Pripomeňme si ešte parametre tohto oslavovaného motora. Osem valcov a objem 6.75 litra sú v dnešnej dobe jednorožcom. Výkon 530 koní a hutných 1100 Nm vystrelia aj takýto koráb rýchlosťou superšportu. Tlačová správa neuvádza cenovku, za ktorú sa táto exkluzívna, tridsaťkusová edícia bude predávať. Po jej odchode do penzie ale jej miesto zaujme model Flying Spur. Ten sa po novom stane vlajkovou loďou Bentley na poli luxusných limuzín.