Bentley Continental GT Convertible Equestrian Edition ako pocta konským športom

Anglicko a konské pólo či dostihy idú k sebe. A rovnako k Anglicku ide aj Bentley. Keď sa všetky tieto premenné spoja, máme tu Bentley Continental GT Convertible Equestrian Edition, vytvorené firmou Mulliner.

Slovo „equestrian“ znamená v angličtine jazdectvo alebo jazdecký a tak je táto edícia veľkého GT kabria poctou práve konským športom. Vlastne, nie je to tak úplne edícia, ale iba jednokusová záležitosť, ktorá je čistou exhibíciou schopností Mullineru. Do predaja sa teda nedostane. Karoséria má exkluzívny zelený lak, nazvaný Spurce, doplnený o čiernu mriežku chladiča a tiež čierne 22″ kolesá a dvojicu elipsovitých výfukov vzadu. Vnútri nájdeme krásnu hnedú kožu, pripomínajúcu práve tú, aká sa používa napríklad na sedlá koní. Na obkladoch z orechového dreva či na operadlách sú malé znaky s osedlaným cválajúcim žrebcom. Výplne dverí sú zasa zhotovené z prešívaného tvídu.

Vo výbave samozrejme nechýba celá plejáda bezpečnostných asistentov ako varovanie pred chodcami, nočné videnie, rozpoznávanie značiek či adaptívny tempomat. Najväčšou chybou tohto auta teda asi je to, že sa nedostane do predaja a tak ho na našich cestách asi nikdy nestretneme.