Audi v tichosti oznámilo príchod naftovej S4

Naftová ofenzíva u Audi pokračuje. Po väčších súrodencoch S6 a S7 prichádza na rad aj menší model S4. A rovanko bude poháňaný naftovými motormi, teda aspoň v Európe.

Nuž, nie je to žiadne prekvapenie, asi nikto by nečakal, že menší model pôjde vlastnou cestou. O tom, že tento krok naftových športovojších modelov nám nepríde až tak nelogický, sme písali už aj v článku o S6 a S7. V krátkosti, kto chce brutálnu športovú verziu, aj tak si kúpi variantu RS. A z hľadiska výkonov a prevádzkových nákladov dáva slabší a menej ostrý model v nafte logiku. Pod kapotou teda bude 3.0 V6 TDI známe aj z iných modelov Audi a v tomto prípade je naladený na 342 koní a hutných 700Nm, nad ktorými nemôže ohŕňat nosom vážne nikto. Ako v prípade väčších „esiek“, aj tu je motor doplnený elektromotorom a je teda čiastočne hybridný. Jazdné výkony sedanu a kombíku sú takmer identické, prvý menovaný je na stovke za 4,8 sekundy. Kombi je o pár kíl tažšie ale vo výsledku je pomalšie o zanedbateľnú jednu desatinu sekundy. V reálnom svete teda nemáte šancu spoznať rozdiel.

Predstavenie novej S4 sedan a avant prebehlo v úplnej tichosti. Teda, vlastne ešte ani úplne neprebehlo, Audi o týchto nových modeloch informovalo iba nenápadnou správou na svojej stránke. Tlačová správa s bližšími informáciami sa do méedii ešte len dostane a až po jej zverejnení budeme vedieť ceny či špecifikácie na mimoeurópskych trhoch.