Audi A3 bude aj v plug-in hybridnej verzii 40 TFSI e PHEV

Audi A3 je aktuálne na trhu už vo svojej štvrtej generácii, ktorá bola predstavená tento rok. Verzia Sportback teraz naviac dostane aj plug-in hybridnú motorizáciu.

Styling zostáva rovnaký ako pri iných motoroch, dominuje veľká predná maska presahujúca až po spodok nárazníka a hokejkovo zalomené predné svetlá. Celý názov tohto nového Audi je A3 40 TFSI e PHEV a za týmito šiframi sa skrýva 1.4 litrový turbobenzín s výkonom 148 koní. To je na kompaktný hatchback samo osebe dostatok výkonu, avšak táto hybrdiná verzia dostáva podporu od elektromotora s výkonom 80 kW a celkový potenciál sústavy je tak viac než slušných 150 kW/210 koní a 350 Nm. Quattro ale v tomto modeli nečakajte, výkon je posielaný výhradne na predné kolesá za pomoci automatu Steptronic so šiestimi stupňami. Na stovke je táto A3 za 7,1 sekundy. Ešte zaujímavejší je údaj o čisto elektrickom dojazde, ktorý by sa mal pohybovať, v závislosti od štýlu jazdy, na 66 km. To vôbec nie je zlé. Nabíjanie samozrejme tiež závisí od výkonu nabíjačky, orientačne ale treba rátať s časom približne štyri hodiny, potrebným na nabitie batérie z 0 na 100%.

Dostupnosť tejto novinky od Audi sa datuje na začiatok roka 2021 a cena nebude nízka. Základná verzia A3 40 TFSI e PHEV sa totiž bude predávať od približne 36 500 euro.