Americký fullsize dostal full prerábku

Amerika je miestom, kde sú stále najpredávanejšie pickupy a na chrbát im dýchajú len fullsize SUV. Čiže kompletne veľké eSÚVéčka. Tie nezriedka čerpajú komponenty a podvozok práve z pickupov, ktoré tiež nesú označenie fullsize.

GM ukázal ako budú vyzerať nové modely Chevrolet Tahoe, Suburban a aj GMC Denali a Yukon XL. Majú byť lepšie spracované ako predchodcovia a prinášajú vraj obrovské množstvo inovácií. Chhevrolety majú obrovskú prednú masku a svetlomety akoby roztečené až na kraje karosérie. Celkovo sa zbavili kriviek a dominujú ostré hrany.

Niektorým sa možno bude viac páčiť GMC Yukon, ale podľa nás má taký prihlúply výraz. Ako keby sa na vás niekto pozeral s otvorenými ústami.

Vnútro všetkých modelov je porovnateľné, obsahuje kvalitnejšie materiály a zlepšenie vzhľadu. Ale ten lepší materiál nebol až taký problém použiť, len či sa aspoň priblíži európskym alebo aspoň kórejským SUV. Druhý a tretí rad sedadiel sa vo všetkých dajú sklopiť do roviny a poteší aj možnosť priplatiť za zábavno-informačný systém MyLink s osempalcovým dotykovým displejom. Zvláštne je, že interiér obsahuje 6 USB portov a 6 zásuviek.

Ešte sa vraj posilnil rám, znížil aerodynamický hluk a pribudli aj ďalšie vylepšenia. Zaujímavý je aj motor 5,3 V8 EcoTec3, ktorý vytlačí 250 kW (355 k) a 519 Nm. Je spojený so šesťstupňovým automatom a ten zase posiela výkon na zadné kolesá. Za príplatok bude možné objednať aj 4×4. My si myslíme, že ani jedno z nich by v Európe nenašlo dostatok zákazníkov na reálny import. Skôr ostane pri individuálnych dovozoch nadšencov amerík.