Abarth okorenil krpca 595

Keď sme ho na kľukatých francúzskych cestách testovali, výkonu mu veru nechýbal. Komu? Fiatu 500 upraveného Abarthom. Dokonca mal aj jeden párty trik naviac. Mal otváraciu strechu, čiže to bol 500C.

Fiat však na nový model s názvom Abarth 595 presunul všetko, čo je inovované aj na malom aute s civilnejšou charakteristikou. Denné LED svetlá vpredu budú sériovo, príplatkovo xenóny, ale nie na denné svietenie, na to normálne. Vzadu sú LED svetlá tiež a aj s farebným obdĺžnikom v strede. Ten práve vyvoláva najviac kontroverzných reakcií. V ponuke pribudne aj farba Modena Yellow, ktorá doteraz figurovala výlučne v 695 Biposto. Zovňajšok trochu zmenia aj nové sedemnástky disky Granturismo s hmotnosťou nižšou o 7 percent a o polku väčšou odvetrávacou plochou.

Interiér sa veľmi nemení, len znova z 695 Biposto bude za príplatok možné použiť karbónové obloženie prístrojovej dosky. Prístroje pred vodičom budú tiež iné. Ručičky uvoľnia miesto displeju. Displeju, ktorý okrem rýchlosti a otáčok môže zobrazovať aj preťaženie a milión ďalších zbytočných, ale príjemných a pekných somarín. V interiéri môže byť dokonca aj 480-wattový sedemreproduktorový systém BeatsAudio.

Pre 595 a 595 Turismo pribudne výkon. Tešme sa, bude to 3,7 kW (5 k). Slabší z dvojice tak bude mať 108 kW (145 k) a 206 Nm. Silnejší vypudí až 123 kW (165 k) a 230 Nm. Abarth 595 Competizione ich trhne, ponúkne až 132 kW (180 k) a 250 Nm.

Tešte sa, v predaji bude už v júni tento rok!

??????????????)
??????????????)
??????????????)
??????????????)