Polestar 1, čiže Volvo kupé, má hybridných 600 koní

18. októbra 2017 od AktualityNové modely

Pamätáte si, keď Volvo predstavilo model C70 ako kupé a kabriolet? Že nie? Nevadí. Kupé bolo tak nadčasové, že je jeho dizajn stále aktuálny, kým pôvodný sedan S70 ostal už trochu nemoderný. Lenže odvtedy kupé akosi v ponuke automobilky chýbalo. Polestar sa postaral o nápravu.

To, čo sa volá Polestar 1 je vlastne kupé odvodené od sedanu S90, ale veľa inšpirácie čerpá v koncepte nazvanom jednoducho, Volvo Concept Coupe z roku 2013. Časť hardvéru prišla priamo od Volva, ale druhú už vytvoril spoločný podnik Polestaru a Volva.

Polestar 1 má štyri sedadlá a hybridný pohon. Práve ten dosahuje až 442 kW (600 k) a 1000 Nm. Ak hádate, že benzínová časť je štvorvalcový dvojliter, tak hádate správne. O konkrétnych dynamických parametroch zatiaľ reč nebola, ale Polestar tvrdí, že na nabitie zvládne jeho model 1 až 150 kilometrov. To by znamenalo naozaj využiteľný plug-in hybrid, ale aj balík batérií minimálne podobný ako je napríklad v Citroëne C-Zero.

Aby bola vyvážená hmotnosť batérií je karoséria kompletne z karbónu. To by mohlo znamenať, že sa pozeráme na finančný ekvivalent BMW i8.

Výroba by mala začať v roku 2019, teda v jeho polovici, v novej továrni v čínskom Chengdu. Polestar vraj pripravuje aj menší model Polestar 2, čo bude elektromobil konkurujúci Tesle Model 3.

Tags:  ,