Porsche 718 Cayman GTS je tu, ale zase so štvorvalcom

Na fakt, že Porsche 718 Boxster a Cayman majú štvorvalec sme si už zvykli. A dokonca aj na to, že ich Skové verzie sú na tom rovnako, len majú o pol litra väčší objem. Lenže všetci aj tak čakali na GTS, lebo tu ešte nádej na plochú šestku existovala. A už neexistuje.

V roku 2018 uvedie Porsche na trh nové modely GTS. Budú čerpať z 718 Boxsteru a Caymanu, takže bokom nezostane ani jedna karoséria. Oproti Skovým kusom budú mať niekoľko vizuálnych vylepšení a tiež vyšší výkon.

Plochý štvorvalec, alebo ľudovejšie boxer, bude mať výkon 267 kW (365 k) a krútiaci moment 430 Nm. Lenže krútiaci moment bude, vďaka prepĺňaniu, dostupný od 1900 do 5000 otáčok. Ďalšie pozitívum je, že ak nebude chcieť automat PDK, stále môžete mať šestku manuál. Vlastne manuál je lacnejší, ak sa na toto ideme pri Porsche hrať.

Stovka by pri oboch karosériách mala byť na rýchlomeroch za 4 sekundy a maximum má byť takmer 300 kilometrov za hodinu. To rozhodne nie je zlé. Mechanický zadný diferenciál je súčasťou základnej výbavy.

Prvé dodávky majú byť v marci 2018.