Superšport z Holandska, ďalšia časť

Z Holandska bude vyštartúvať nový superšport! Nie, Spyker to nie je, firma sa volá Vencer. Auto dostalo názov Sarthe. Jeho meno je aj pomenovaním rieky v západnom Francúzsku.

Najviac zo všetkého pripomína dobový Lister Storm z Anglicka. Ani nie tak tvarom, ako ojedinelosťou. V Holandsku pália kvalitný materiál a preto nie je prekvapením, že k cene sa zatiaľ nedostali.

Pod kapotou v strede bude V8 s výkonom 375 kW (510 k) a krútiacim momentom 650 Nm. Bonusom k veľkému výkonu je manuálna šesťstupňová prevodovka. Cez diferenciál s obmedzenou svornosťou roztáča zadné kolesá. Kombinovane s hmotnosťou 1390 kilogramov je zárukou zrýchlenia na stovku za 3,8 sekundy. Maximálka je v Holandsku nelegálnych 326 km/h. To je okrem nemeckého autobahnu na niektorých miestach nelegálne vlastne všade.

Produkcia bude v rámci exkluzivity obmedzená, ako ináč. Otázka je, ako sa im podarí predávať ho. Veď v posledných rokoch na trh superšportov úspešne vstúpili iba dvaja výrobcovia, Koenigsegg a Pagani. Aj tak chalanom a babám držíme palce. Auto síce ničím nešokuje, ale ani neuráža.