Top 10 kabrioletov, ktoré môže mať aj muž

Sú kabriolety, ktoré si jednoducho muž kúpiť nemôže bez toho, aby vyzeral ako metrosexuál, alebo v úzkom spojení so svojou ženskou stranou. Medzi ne bez pochýb patrí hlavne Nissan Micra CC, či Mini Cooper kabriolet. Ani jeden z nich mužnosť nepridá. Ale existuje zopár exemplárov, s ktorými muž bude vyzerať ako muž a v niektorých prípadoch aj že má „Cojones“.

Pri potrebe kabrioletu treba vyberať uvážlivo. Ak sa teda nechcete hrať na Bruna, či Davida Beckhama. Treba voliť neutrálne kabrio, alebo niečo, čo má jednoducho gule.

10. Honda S2000

S Hondou S2000 vonkoncom žiaden chlap nebude vyzerať slabo. Aspoň teda do chvíle, kedy ho kopne VTEC dvojlitra K20 a s jačaním roztočí v zákrute zadné kolesá. Jasné, môže vyzerať ako šprintér z Fast and Furious, ale aj to je niekedy cool. Famóznu fotku spravil Cypo Design.

10 Honda S2000

9. Rolls-Royce Drophead Coupé

Za volantom tohto korábu bude vo väčšine prípadov muž. Môže byť mafián, díler zbraní, alebo drogový magnát, ale aj tak bude mať rešpekt. A určite bude mať aj skúsenosti s plavbou na morských plavidlách. Tých asi tiež majiteľ niekoľko má.

09 Rolls-Royce Drophead Coupe

8. Porsche Carrera GT

Carrera GT naháňa hrôzu aj niektorým autmobilovým pretekárom. Preto sa dá povedať, že má gule. Keď nič iné, tak má gulatú bukovú hlavicu radiacej páky. V poslednej dobe sa Carrera GT stala nechválne známa najmä ako smrtiaci nástroj Paula Walkera a Rogera Rodasa.

08 Porsche Carrera GT

7. Plymouth Prowler

Americký zástupca mal síce väčšinou fialovú farbu, ale kolesá mimo karosérie by asi spôsobili v komisiách Európskej únie infarktové stavy.

07 Plymouth Prowler

6. Jaguar XKR-S Convertible

Síce by mohol svojou eleganciou naznačovať jemnejšie správanie, ale to zmizne hneď po naštartovaní. Pľuje, srší, brble, jednoducho je pôsobí akoby prišiel z pekiel a nedokázal by ho skrotiť hocikto.

06 Jaguar XKR-S Convertible

5. Lotus Elise

Malé otvorené autá sú najmä ženskou doménou, ale Lotus Elise je niečo iné. Zelený so žltými pruhmi a trackday ukážu, že aj s ním sa dá užiť veľa zábavy. Ale auto je výškovo obmedzené.

05 Lotus Elise

4. Opel Speedster

Najbrutálnejší Opel zo všetkých, ktoré asi boli v poslednej dobe vytvorené. Má ingrediencie, ktoré odkukal od Lotusu Elise a ostré hrany mu dodávajú agresivitu.

04 Opel Speedster

3. Renault Sport Spider

Prvé kusy nemali čelné sklo. Museli ste mať helmu za volantom. Treba vravieť viac?

03 Renault Sport Spider

2. Hummer H1

Nie je to priamo kabriolet, ale verzia soft top má otvorenú strechu a látkové časti dverí. Zhodíte strechu, zhodíte dvere a vyzeráte brutálne.

02 Hummer H1

1. Mazda 626 s urezanou strechou

Vo filme Jízda zobrali flexu a urezali strechu na Mazde 626 Coupé. To je ten správny prístup!