Spravme športové kompletne všetko: Volkswagen Sportsvan R-Line

Nástupca Golfu Plus je úplne samostatný model s názvom Sportsvan. Ale úprimne, najšportovejšie na ňom je práve jeho meno. Jazdnými vlastnosťami sa stále radí napríklad za Ford C-Max. Teraz dostáva Sportsvan aj balík športových doplnkov R-Line. Vážne treba všetko športové? Nemôžeme mať radšej Komfortvan? Vlastne to je asi Citroën C4 Picasso.

V Nemecku balík stojí približne 1100 eur a obsahuje vonkajšie tuningové diely. Od predného nárazníka, cez prahy, až po zadný nárazník, všetko má. Naviac sú logá R-Line, zatmavené zadné svetlá a strešné lišty.

R-Line interiér nie je v cene, stojí naviac 1800 eur. Za ne dostanete čalúnenie s názvom Race, multifunkčný volant s logom R-Line, ako inak, hliníkové pedále a hliníkové nástupné lišty. Nie je to samozrejme všetko, R-Line interiér pridáva aj nejakú výbavu naviac.

Golf Sportsvan R-Line môže stáť na sedemnástkach Salvador, alebo osemnástkach s tromi rôznymi tvarmi. Kombinácia bude možná prakticky s každým agregátom, veď R-Line je o vizáži, nie o jazdných výkonoch. Rovnako aj prevodovky môže mať manuálne, ale aj automatické DSGčka.