Prvé SUV od Seatu, Ateca, sa bude vyrábať v Česku

O variabilite platformy MQB, ktorú používa koncern Volskwagen svedčí aj fakt, že ho Seat použije ako základ pre nové SUV Ateca. Bude prvým SUVčkom automobilky, ak nerátame Leon X-Perience, ktorý je len zvýšeným kombi, aj keď veľmi dobrým a s pohonom všetkých kolies.

Ateca nezaprie, že bude príbuzná s Leonom. Dĺžka 4,36 metra hovorí, že sa postaví proti Kii Sportage, Hyundaiu Tucson, ale aj Nissanu Qashqai. Tvarmi žiaden rozruch nevyvolá a sú jednoduché, hranaté a príjemné. Žiadne extrémy sa nekonajú.

V ponuke bude okrem pohonu 4Drive s Haldexom aj možnosť zostať pri pohone prednej nápravy. Výkonové spektrum agregátov pokryje hodnoty od 85 kW (115 k) po 140 kW (190 k). Najslabší bude 1,6 TDI a dvojlitre budú mať 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k). Špekuluje sa aj o nasadení litrového trojvalca s turbom a 81 kW (110 k).

Interiér modelu Ateca sa tiež nejako neodlíši od zabehnutého štýlu presadzovaného Leonom. Poteší aj veľkosť kufra. Štandardne bude 510 litrov. Ale pri predokolke. Štvorkolka pár litrov uberie a ponúkne iba 485 litrov.

Z multimediálneho hľadiska poteší integrácia telefónu a možnosť nabíjať ho bez kábla.

Ateca sa ukáže v Ženeve a začne sa predávať v druhej polovici tohto roka.