Renault konečne dáva Traficu komfortnú verziu

Pri príležitosti filmového festivalu v Cannes predstavil Renault novú verziu Traficu s označením SpaceClass. Prečo filmový festival v Cannes? Lebo práve Renault je oficiálny prepravca, nasadí 120 Talismanov, 170 Espace a 20 Traficov SpaceClass. Ešte pristaví niekoľko kusov Zoe, niekoľko Scénicov a na výstavke budú dva Koleosy.

Ale naspäť ku SpaceClass. Táto verzia v ponuke Traficu naozaj chýbala. Bežný Trafic Passenger je skôr pracovnejším prepravníkom. SpaceClass ponúkne omnoho viac komfortu. A konečne aj koberce na podlahe, nie iba plast.

SpaceClass môže mať až 9 miest, ale optimum vidíme v usporiadaní 2+2+3, ako sme mali dávnejšie v Multivane a v slabšom Véčku. Celkovo bude dostupných až 50 kombinácií. Štandardne budú zatmavené zadné okná, klimatizácia aj vzadu, predpokladáme, že konečne automatická a niektoré verzie budú mať kožené čalúnenie. V rámci balíku Signature príde Trafic SpaceClass s možnosťami mobilnej kancelárie. Na prácu bude slúžiť sklopný stolík a niekoľko 220V zásuviek, ale aj USB portov špeciálne na nabíjanie.

Vpredu bude mať vodič volant potiahnutý kožou, odkladacie priestory zostanú v rovnakom veľkom počte ako pri úžitkových kusoch. Sedempalcový dotykový displej bude mať buď navigáciu MediaNav Evolution, alebo systém R-Link Evolution s integrovanou podporou Android Auto.

Od bežných verzií SpaceClass odlíšia odznaky s označením, chrómová maska a aj lakované nárazníky. Pre model bude špeciálny lak so sivým odtieňom Comet, čierne detaily a sedemnásťpalcové zliatinové disky.

Reálne sa na trh luxusnejšia verzia Traficu dostane v septembri 2017. O nových motoroch reč nie je, takže je predpoklad, že bude mať biturbo 1,6-litrový naftový motor s výkonom 107 kW (145 k).

Aby noviniek od Renaultu nebolo málo, tak Espace dostane vylepšený benzínový motor. Miesto TCe200 bude TCe225 s výkonom 166 kW (225 k) a krútiacim momentom 300 Nm. Pribudlo 19 kW (25 k) a 40 Nm.