Hummer H1 stále žije, je však ako zombie

Jedno z najlegendárnejších amerických terénnych áut je samozrejme Jeep Wrangler. Po ňom má veľa slávy aj Ford Bronco, vďaka O.J. Simpsonovi. Ale kráľom  je obrovský Hummer H1. GM s jeho výrobou vraj skončilo v roku 2006. Ale výroba naďalej pokračuje pod inou hlavičkou.

Bob Lutz, bývalý riaditeľ GM rozbehol spoločnosť VLF Automotive, kde robí aktuálne aj Henrik Fisker. Ich nový projekt oživuje Humvee ako civilnú verziu legendárneho terénneho vozidla. Bude mať označenie C-Series.

V podstate je auto totožné s Hummerom H1 a hlavným dôvodom jeho produkcie je, podľa predstaviteľov VLF Automotive, že stále existujú ľudia, ktorí sa chcú zabávať pri rýchlostiach do 10 km/h. V USA ho však predávať nebudú, ale exportovať ho budú do Afriky, na stredný východ, ale aj do Európy.

Vraj svet čakal na Humvee C-series. Má mať vynikajúce spracovanie s dokonalou funkčnosťou a tiež aj perfektnú použiteľnosť. Hlavne priechodnosť bude brutálna! Nebude vadiť, či idete po roli, po lese, po strechách Priusov. Môžete si vybrať svoju vlastnú cestu.

Humvee C-Series bude mať tri výbavy: Bravo, Charlie a Delta. V ponuke budú 4 agregáty od General Motors. V8 s objemom 6,5 litra bude mať 140 kW (190 k), 151 kW (205 k), alebo 184 kW (250 k). Okrem naftového motora bude v ponuke aj benzínový s objemom 6,2 litra, tiež 8 valcami a výkonom 317 kW (430 k).

Tiež potrebujete jeden kus s tým benzínom na každodenné jazdenie, tak ako my?