Recaro vyrobilo sedačku ako poctu Nurburgringu

O autách píšeme síce stále, ale tento článok venovaný sedačke bude asi prvý. Nuž, nejde ale o hociakú sedačku. Recaro je totiž pojem, jedna z najrenomovanejších firiem, ktorá sa ich výrobe venuje.

Športová rada Sportster CS, ktorá má svoje miesto v mnohých hothatchoch aj superšportoch, dostala novú limitovanú edíciu, ktorú si môžete objednať a namontovať do svojho auta. Vyrobí sa v počte iba 999 kusov a vzdáva holt kultovému miestu automobilových pretekov, slávnemu okruhu Nurburgring. Pevná a hlboká konštrukcia s dvoma otvormi pre prestrčenie viacbodových pásov, kvalitná čierna koža a kontrastné červené prešívanie sú základnými charakteristikami tejto limitky. V miestach hlavovej opierky samozrejme nemôže chýbať vyšitá mapa samotného okruhu aj s jeho názvom. Na sedačke sa tiež nachádza jej poradové výrobné číslo, má možnosť vyhrievania a je možné ju vybaviť aj bočným airbagom. Myslelo sa teda aj na maximálnu bezpečnosť.

Ak by ste si ju chceli pred kúpou vyskúšať, môžete spojiť príjemné s užitočným a vybrať sa na konci júna na 24 hodinové preteky na Nurburgringu. Na tomto podujatí totiž bude simulátor, ktorého súčasťou bude práve táto sedačka. Neváhajte však príliš, 999 kusov pôjde na odbyt zrejme veľmi rýchlo.