Mercedes triedy B – Na úpravu motorov od Brabusu ešte treba počkať

Brabus sa pustil do nového Mercedesu triedy B s označením W246. Na úpravách motorov však stále pracuje. Ostatné veci však dostali pozornosť a úpravca ich posunul na svoj obraz.

Celá úprava je len základom toho, čo bude v ponuke celkovo. Zákazník si bude môcť upraviť predný nárazník novým spodným spojlerom a ozvláštniť ten zadný spodnou časťou, ktorá vytvorí priestor pre výfuk s dvojitou chrómovanou koncovkou na oboch stranách.

Nastavenie podvozka nezostalo sériové. Béčko od Brabusu jazdí o 30 milimetrov bližšie k zemi. Zníženie bolo docielené použitím nových pružín so sériovými tlmičmi. Ponuka kolies zahŕňa tri rozmery. Sedemnásť, osemnásť a devätnásť palcov. Na obrázkoch figurujú 19 palcové viaclúčové Monoblock F, alebo Monoblock Q s piatimi zdvojenými lúčmi. Rozmer pneumatík vpredu je 225/35 R19 a vzadu 255/30 R19.

Vnútro dostalo skôr univerzálne prvky, ako prahové lišty, hliníkové zamykacie kolíky a hliníkové pedále. Ako Brabus zdôraznil, toto je iba začiatok.

Zaujímavosťou celej úpravy je to, že predné svetlá sú štandardné, bez akýchkoľvek implementácii LED diód a pohľad spredu sa trochu priblížil predchádzajúcemu W245.