Kia GT Concept – Kórejská revolúcia

Nie, tento článok nebude o momentálnej situácií v Severnej Kórei po smrti Kim Čong-ila. Reč bude o koncepte kórejskej automobilky Kia s názvom GT, ktorý bol verejnosti prvý krát predstavený na autosalóne vo Frankfurte.

Tento mimoriadne futuristicky vyzerajúci výtvor bol prezentovaný v karosérií štvorsedadlového športového „kupé-sedanu“, teda kategórie vozidiel, ktorej priekopníkom je Mercedes-Benz CLS. Podľa neoverených informácií by však práve táto karosárska verzia nemala byť jedinou možno variantou, v ktorej by sa GT mohlo vyrábať. V pláne je údajne aj produkcia klasického kupé a…viac či menej praktickej verzie kombi. Treba uznať, že koncept vyzerá veľmi zaujímavo, odvaha a kreativita sa jeho dizajnérom rozhodne uprieť nedá.

O pohon by sa mal starať 3,3 litrový benzínový šesťvalec, ktorému k lepším výkonom dopomáha turbo. Výkon 290kW/390 koní a krútiaci moment 534Nm sľubujú viac než dôstojnú dynamiku. Motor by mal svoju silu prenášať, prvý krát v histórií značky Kia, na zadné kolesá prostredníctvom 8-stupňovej automatickej prevodovky.

Či sa GT skutočne dostane do výroby zatiaľ nie je na sto percent isté, avšak ak sa tak stane, prvé kusy môžeme očakávať v roku 2013.