Irmscher Inspiro: Super letná inšpirácia

Ako chlapci sme prepadli kúzlu otvorených vozidiel ako Caterham. Ľahké auto s motorom, ktorý svojou spotrebou nezruinuje svojho majiteľa. A svojím výkonom a ovládateľnosťou ponúkne neopakovateľné zážitky, keď s sním strávite sobotné odpoludnie či na okruhu alebo na točkách napríklad takého Šturca.

Aj ľudia v Irmscheri, dvornom úpravcovi značky Opel, prehrabali svoje sklady a zo súčiastok poskladali toto retro dvojsedadlové, bezdverové autíčko pre radosť. Nie je až také surové ako spomínaní Caterham a svojou uhladenosťou viac pripomína Morgan ale jazdu s ním si vieme predstaviť.  Ľahká karoséria zo syntetických materiálov postavená na rúrkovom ráme ako základ a hmotnosť pod 780 kilogramov, super. Pod dlhokánskou kapotou je 6-valcový motor Opel so 150 kW. Šprintuje za 5,7 sekundy a maximálna rýchlosť 240 km/h je na naše cesty až priveľa. Hlavne všetkých 204 koní ide cez 5-stupňovú prevodovku na zadné kolesá. Tie sú obrovské, majú 19“ a šírku 245 milimetrov, vpredu o dva centimetre menej.

Predná časť je možno zbytočne komplikovaná a zadná naopak jednoduchá ale to nekritizujeme. Ide iba o náš subjektívny názor. Zato matnou šedou farbou a kontrastným červeným interiérom trafili presne. A ten bočný pohľad bez dverí. Verili by ste, že toto auto, ktoré sa objavilo na výstave Retro Classics v Stuttgarte spravil Irmscher už v roku 2002?