Hyundai Tucson N-Line má nielen športový vzhľad, ale aj najvýkonnejší motor

Hyundai ukázal novú verziu svojho nového SUV. Tucson dostane alternatívu s tradičným označením športovejšie sa tváriacich modelov, N-Line. A tentora z to nie je len o agresínejšej vizáži, ale aj o reálnom výkone. Ale kvôli nemu si musíte zvoliť aj špeciálnu verziu.

Nový Tucson N-Line má trochu výraznejší vzhľad prednej a aj zadnej časti. Má dvojitú koncovku výfuku a tiež 19-palcové zliatinové disky kolies. Pre N-Line bude špeciálne určená farba Shadow Grey, ktorá môže byť trochu obmenená pridaním čiernej strechy. Ale nebude zďaleka jedinou farbou v ponuke Tucsonu N-Line, na výber bude sivá, červená, druhá červená, biela a ešte strieborná a čierna.

V interiéri sú nové sedadlá s lepším bočným vedením a logom N. O športový pocit sa stará aj červené prešívanie väčšiny povrchov. Pre N-Line je tiež určený čierny strop a niektoré plochy s lesklým čiernym prevedením.

Nový Tucson N-Line bude mať aj znížený podvozok, ale nie príliš, stále ostáva skúr vo sfére SUV ako bežných áut. Hyundai vylepšil aj systém ECS, čo znamená, že nastavenie tlmičov bude viac zodpovedať charakteru N-Line. Avšak pri normálnom nastavení si zachová dostatočný komfort, ale bude zábavnejší pri nastavení Sport.

Z ponuky motorov pod kapotou ostane 1,6-litrový turbobenzín, ktorý môže mať aj mild-hybridnú technológiu. Na výber bude s výkonom 110 kW (150 k) a 132 kW (180 k). Naftový mild-hybrid bude mať výkon 100 kW (136 k) a objem tiež 1,6 litra.

Najvýkonnejšie budú hybridné verzie. Tá základná bez možnosti nabíjania ponúkne 169 kW (230 k) a pribudne konečne aj možnosť plug-in hybridu s 195 kW (265 k). O tom, či sa automobilka dá aj na cestu plnohodnotného Tucsonu N ešte nepadlo finálne rozhodnutie. Ale zatiaľ N-Line stačí ako dočasná, prípadne trvalá náhrada.