Honda prináša okruhový Civic Type R TC

Honda Civic Type R je jedným z najbrutálnejších hothatchov súčasnosti, ktorý sa nestratí ani na okruhu. Preto sa Honda rozhodla zobrať tento model a spraviť z neho okruhovú zbraň, ideálnu pre začínajúcich ale aj skúsenejších pretekárov.

Civic Type R TC, teda touring car, je okruhovka určená pre americké série SRO Touring Car Americas TC class, SCCA T2 class NASA ST5 a E2. Tieto skratky vám zrejme nič nehovoria, ale v podstate ide o okruhové série určené pre viač ci menej upravené sériové autá. Pod kapotou má Type R TC sériový štvorvalec s mierne zvýšeným výkonom na 246kW/330 koní, čo je na predokolku už celkom pekelná porcia. Pre optimálny výkon je však potrebný 100 oktánový benzín. Rovnako tu je štandardný šesťstupňový manuál, avšak s odlolnejším tretím a štvrtým stupňom. Vnútri je samozrejme ochranný rám a hlboké sedadlo OMP so štvorbodovými pásmi a tiež centrálny hasiaci systém.  Kvôli vyššiemu výkonu a lepšej efektivite motora sa muselo prepracovať chladenie oleja a prívod vzduchu.

Základná cena Type R TC je v prepočte na eurá približne 80 000 čo nie je také zlé, najmä v porovnaní s pretekárskymi špecialmi za státisíce či milióny eur. Samozrejme, konkurovať im nemôže ale ako náčinie pre príležitostných či amatérskych jazdcov je to super ponuka.