Audi predstavilo omladenú RS5

Na konci roka, tesne pred vianocami, prichádza Audi s tipom na darček. Mohol by ním byť faceliftovaný model RS5 vo variante Coupé a Sportback. Zmien sa dočkal predovšetkým dizajn, technika zostáva rovnaká.

Na prvý pohľad najvýraznejšou zmenou je rozmernejšia predná maska a otvory pre prívod vzduchu v štýle klasického Quattra z 80.rokov. Taktiež svetlá majú pozmenený tvar a môžu byť vybavené technológiou matrix LED a laserového svietenia. V základe jazdí RS5 na 19″ kolesách, k dispozícii sú ale aj 20″ dostupné až v troch rôznych podobách. Štandardné brzdy sú oceľové, príplatkové karbón-keramické. Novinkou sú dve nové farby. Červená Tango a modrá Turbo. Strecha je však čierna a to preto, že je karbónová, ktorá je o 4 kg ľahšia oproti bežnej. V kabíne vládne digitalizácia v podobe 10,1″ a 12.3″ displejov systému Audi Virtual Cockpit.

Pod kapotou je benzínový šesťvalec, ktorý ma relatívne skromný objem 2.9 litra. Výkon ale skromný nie je, 444 koní a 600Nm je slušná porcia. Na stovke tak je RS5 za 3,9 sekundy. Maximálka je síce limitovaná, nie však na tradičných 250km/h ale až na 280 km/h. Dobrou správou je, že do predaja by sa Coupé aj Sportback mali dostať už čoskoro. Cenovka by mala začínať na 83 500€ za obe varianty.