Honda predstavila nový Civic a my poznáme aj jeho ceny

Honda Civic jedenástej generácie bude plne hybridná s označením e:HEV, čím Honda jasne ukázala, že kráča s dobou.

Oproti aktuálnej generácií nový Civic do dĺžky narástol v rázvore o 35 mm, avšak zadný previs sa naopak o 20 mm zredukoval a taktiež znížil svetlú výšku. Výsledkom je ešte dynamickejší a vyváženejší vzhľad a tiež viac priestoru pre kolená pasažierov vzadu. Redizjanu sa dočkala celá predná časť, nárazník sa spolieha na ostrejšie uhly a lišty v spodnej časti. Vzadu sú úplne nové svetlá a čo sa proporcií týka, samotná zadná kapota je teraz posadená o 25 mm nižšie a rozšíril sa rozchod kolies. Práve kolesá majú v štandarde 17″, za príplatok budú o palec väčšie. 

Pod kapotou nájdeme hybridný e:HEV dvojliter, teda benzínovú jednotku doplnenú elektromotorom. Celkovo disponuje výkonom až 135kW/181 koní a 315 Nm, čo je vskutku slušné. Papierová spotreba je deklarovaná hodnotou 4,7 l/100 km, čo znie výbrone. Pri nízkych mestských rýchlostiach sa nový Civic vie pohybovať plne elekricky a benzínový motor systéme zapojí v prípade potreby prudšieho zrýchlenia. Civic si do výbavy nesie aj nový 9.0″ displej infotainmentu HMI a 10.2″ digitálny prístrojový štít. Nechýba Apple CarPlay ani Android Auto a tiež vylepšená 3D navigácia. Z bezpečnostných prvkov spomeňme udržiavanie v pruhoch a monitorovanie mŕtvych uhlov.

Sme radi, že k dnešnému dňu už máme k dispozícii aj oficiálny cenník nového Civicu pre slovenský trh, kde základná cena začína na sume 29 890 eur s DPH za výbavu Elegance, ktorá jazdí na 17″ kolesách a vo výbave má napríklad parkovacie senzory či bezpečnostný systém Honda SENSING. Drahší Sport za 30 990 eur s DPH má sedadlá v kombinácii látky a umelej kože, LED hmlovky, športové pedále či čierne doplnky. Najdrahšia výbava Advance za 34 490 eur s DPH naviac zahŕňa 12 reproduktorové audio BOSE Centrepoint , panoramatické strešné okno a 18″ kolesá.