Fiat Strada – drsný americký kovboj

Pickupy sú hybnou silou Ameriky. Aj severnej, kde kraľujú skôr obrovské kusy, ale aj južnej, kde je tá veľkosť trocha prispôsobená smerom dole.

Ford Ranger je taký ideál. A v Brazílii si svoje z trhového podielu pickupov berie Fiat. Model Strada sa ale dostane aj do iných častí sveta.

Drsne pôsobiaci model, ktorý akoby si za vzor plastmi bral výrobky značky s okrídleným šípom v znaku s dodatkom Scout. Kapota, kabína, ložná plocha, pre rančerov z juhoamerických pláni akurát dostatočné.

Kabíny budú na výber tri. Short Cab skončí hneď za prednými sedadlami, Long Cab nechá nejaké miesto aj na posun sedadiel dozadu a prípadne batožinu, ktorá nemôže ostať na korbe. Najväčšia Crew Cab ponúkne dostatok miesta štyrom pasažierom. Vlastne slovo dostatok môže byť nadsadené. Správna kombinácia slov by mala znieť, že ponúkne možnosť transportu štyroch ľudí.

Zatiaľ jediným motorom bude 1,3 litrový naftový štvorvalec. Výkon 70 kW (95 k) spolu s krútiacim momentom 200 Nm prepožičiavajú pracovníkovi dostatočnú dynamiku a spotrebu iba 5,3 litra nafty na 100 kilometrov.

Aby pickup získal drsnejšiu auru, je ho možné vybaviť zadným samosvorným diferenciálom.

Úžitkové auto dokáže odviezť až 705 kilogramov. Cena za krátku kabínu bude v Taliansku začínať na 12 900 eurách.