FIAT Grande Panda je pripravený na sériovú výrobu

FIAT ukázal ako bude vyzerať nový model. Bude sa volať Grande Panda a bude o niečo väčší ako Panda doposiaľ. Veď už to samotné naznačuje názov so slovom Grande. Dĺžka sa zväčší, bude až 3,99 metra a od toho sa bude všetko ďalšie odvíjať.

Fiat Grande Panda využije možnosti modulárnej platformy CMF, na ktorej bude vozidlo postavené. Bude mať výlučne pohon prednej nápravy a zaujímavosťou je, že nebude elektrickým autom. Bude mať pohon spaľovacími motormi, či už to bude 1,2-litrový trojvalec, alebo hybridný systém. Trojvalec má mať výkon 74 kW (100 k).

Na výber bude z viacerých prevodoviek, ale pribudne aj mild hybrid, ktorý bude mať elektrický motor priamo v tele prevodovky a bude mať tiež 6prevodových stupňov a 2 spojky. Výkon zatiaľ nevieme, ale určité je, že padne spotreba. Veď už vo väčších modeloch má systém priaznivejšie výsledky.

Lenže koho zaujíma motor? Na Grande Panda je dôležité predsa niečo iné. Dôležité je to ako vyzerá a vyzerá úplne fantasticky. Malá veľká Grande Panda predvádza, že vie zaujať hranatými tvarmi a zároveň dokáže na seba zobrať žiarivé farebné šaty. Predná časť využíva prísne pravítko pri dizajnovaní a ukazuje predné svetlomety s tvarmi, za ktorý by sa ani Hyundai Ioniq 5 nehanbil. Všetko vyzerá ako pixely a už chýba iba možnosť rozsvecovať ich sekvenčne a posielať ostatným ľuďom odkazy.

Podobný tvar svetiel a podobné hranaté prevedenie získala aj zadná časť. Veľmi zaujímavé sú bočné lišty hovoriace o názve auta. Je tam predsa nápis Panda. Ten je aj vzadu a ako celok vozidlo vyzerá perfektne. Modelu Grande Panda pomáhajú určite aj plastové lemy karosérie, ale aj veľké zliatinové disky s veľmi neštandardným tvarom pripomínajúcim niektoré kreácie Peugeotu a niektoré kreácie Renaultu.

Interiér modelu Grande Panda s dĺžkou 3,99 metra vôbec nie je známy. Automobilka ho ešte neukázala. Ale to nič neznamená. Bude určite Funky a bude mať určite najnovšiu verziu informačno-zábavného systému koncernu Stellantis schopného bezdrôtovo zrkadliť ktorúkoľvek z dvoch najdôležitejších mobilných platforiem.

FIAT Grande Panda vyzerá síce ako koncept, ale reálne to je auto vhodné na produkciu. Zvonka by sa už nemalo meniť absolútne nič, veď všetky detaily sú ľahko stráviteľné. Ak sa vám toto auto páči, tak neváhajte, už možno v priebehu budúceho roka bude v ponuke.