Chevrolet Cruze – Tretia karoséria, tentoraz kombi

Chevrolet pustil informáciu a fotku toho, na čo veľa ľudí čakalo. Možno teda nečakalo, lebo zvolili niečo z konkurencie, od Fordu alebo Opla, prípadne Škodovky. Kombi Chevroletu chýbalo ako soľ. Naviac k novému Cruze, ktorý vyzerá lepšie ako Lacetti predtým.

Keďkrajšie, tak sa bavíme o sedane, nie o päťdverovom hatchbacku. Ten akoby z oka vypadol Lade 112.  Kombi sa našťastie na nič nehrá a je to presne to, čo sa dá od neho čakať. Žiadne športové nádychy a rýchlo sa zvažujúca zadná strecha. Tu sa hrá skôr na strunu praktickosti a využiteľnosti.

So svojimi 4678 milimetrami je najdlhšie z radu Cruze. Vzadu schováva batožinový priestor s objemom 500 litrov. No, Oktávka v kombíku to nie je, ale nepredstavuje to ani žiadnu tragédiu. Po sklopení sedadiel vznikne priestor s objemom 1500 litrov.

Spolu s autom sa predstaví aj nový motor. Bude patriť do sekcie naftové a objem do dvoch litrov. Štvorvalec s objemom 1,7 litra a označením VCDi má pripravených 96 kW (130 k). Na základe označenia je možno súdiť, že ho neminulo použitie turba s variabilnou geometriou lopatiek.

Nič viac k autu ani motoru Chevy neprezradil. Vraj si máme počkať do Ženevy. Z technických údajov ešte prenikla informácia, že emisie budú prijateľných 119 gramov CO2 na kilometer.