Camaro ako pocta bojovníkom za vlasť

Špeciálne sfarbený Chevrolet Camaro s vojenským motívmi, ktorý vidíte na obrázkoch, sa na aukcii v Ariozne predal za sumu 175 000 dolárov.

A čo je vlastne pointou tohto muscle caru s orlom a americkou vlajkou na kapote, z ktorého by zrejme nemal radosť žiaden pacifista? Táto špeciálna edícia vznikla na podporu organizácie „Achilles Freedom Team“ , ktorej činnosťou je pomáhať v návrate do života vojnovým veteránom, ktorí počas bojov prišli k zraneniam s trvalými následkami. Suma peňazí získaná v aukcii teda pôjde na účet práve tejto inštitúcie. Airbrush na aute, ktorého autorom je dizajnér Mickey Harris,  je navrhnutý tak, aby reprezentoval všetky zložky ozbrojených síl. Teda námornú pechotu, vojenské loďstvo, vzdušné sily, armádu aj pobrežné hliadky.

Ešte predtým, než auto putovalo do aukcie, absolvovalo návšetvy rôznych vojenských základní v U.S.A, vrátane slávneho Pentagonu.

Či sa vám tento militaristický kabát Camara páči, nechávame už na vašom úsudku, na nás však pôsobí tak trochu „komiksovo“ a nie zrovna umelecky a vkusne.