6 najzaujímavejších nových modelov na Autoshow NR 2017

Od svetovej úrovne majú oba slovenské autosalóny naozaj ďaleko, ak ste nevedeli. Veď dva autosalóny v tak malej krajine nemôžu mať úroveň ako veľké podujatia v zahraničí. Veď aj Frankfurt sa strieda s Parížom. Párne roky sú vo Francúzsku, nepárne v Nemecku.

Ale tento rok bola Nitra akosi zaujímavá. Jasné, bol v nej Karoq, čo samo o sebe pritiahlo veľa ľudí, ale nakoniec bol problém sa k nemu dostať, lebo pri ňom stáli celkom dlhé rady. Jeden na miesto vodiča a druhý ku kufru.

Lenže Karoq nebol jediné vozidlo, ktoré bolo v Nitre zaujímavé. My sme vybrali týchto 6:

1. Citroën C3 Aircross

Už sme na ňom absolvovali prvú jazdu, ale na výstave mal predsalen lepšiu výbavu a krajšie disky. Musíme povedať, že v realite vyzerá lepšie ako na fotkách, ale stále platí, že nemusí sadnúť každému. A nemá štvorkolku, ak ste chceli vedieť.

2. Ford Fiesta

Všetci o ňom počuli, ale až doteraz ho videlo len málo ľudí. Po Fieste je celkom dopyt, preto fabrika nestíha uspokojovať všetkých v reálnom termíne. Pri spotrebnom aute to je naozaj celkom šokujúce. Prezentovaný kus v bledozelenej farbe mal však jednu zaujímavosť. A tou je cena. So všetkými príplatkami sa dostala cena konkrétneho kusu na vyššiu úroveň ako má aktuálny základ Kugy. Bežné modely budú, samozrejme, omnoho lacnejšie.

3. Seat Arona

Nový crossover od Seatu je menší ako Ateca. Vychádzať má z Ibizy, ale pritom pôsobí dostatočne ako samostatný model. Nie je to len podvihnutý hatchback. Nemôže byť, veď má kufor s objemom 400 litrov.

4. Hyundai Kona

Nezvyklo tvarovaný Hyundai akoby niektoré dizajnové črty načerpal pri pohľade na Citroën C4 Cactus. Je ľahký a znova, naživo vyzerá lepšie ako na fotkách. Podľa fotky je jasné, že oň bol naozaj záujem. Preto ho importér dal až na koniec haly, aby všetci videli aj ostatné modely, napríklad plug-in hybrid Ioniq.

5. Range Rover Velar

Vážne, toto auto je prelomové, je síce súčasné, ale vyzerá ako z budúcnosti. Dva dotykové displeje a takmer žiadne tlačidlá vyzerajú perfektne. Aj schované kľučky majú svoje čaro. V súčasnosti je to asi najkrajší Range Rover, ktorý existuje. Ešte keby bol SVR, všakže…

6. Lada 4×4 5-dverák

V susednej Českej republike sa už päťdverák predáva, ale za to môže predajca CanoCar. Na Slovensku s touto karosériou prichádza samotný importér. Kedysi sme aj tam boli, aby sme sa informovali o novinárskych autách, ale to je na večerné posedenie pri nealkoholických nápojoch. Celkom vtipná historka. Ale naspäť k piatim dverám, sú za príplatok 1500 eur.